Silverbägare 1800-tal

Silverbägare 1800-tal
Silverbägare 1800-tal
Silverbägare 1800-tal
Silverbägare 1800-tal
Silverbägare 1800-tal
Silverbägare 1800-tal
Silverbägare 1800-tal
Silverbägare 1800-tal

Klubbat för:

9 800 SEK

Utropspris

3 000 SEK

BÄGARE, silver, 1700-tal, delvis förgylld, med infällda mynt, graverad dekor föreställande varg, bär åldermansranka samt otydliga stämplar, höjd 8,5 cm, vikt 154 g

Slitage, ojämn mynning

196528

2013-07-26