Silverbägare 1800-tal
Klubbat för:
9 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
BÄGARE, silver, 1700-tal, delvis förgylld, med infällda mynt, graverad dekor föreställande varg, bär åldermansranka samt otydliga stämplar, höjd 8,5 cm, vikt 154 g
Slitage, ojämn mynning
196528
2013-07-26