Klaffbord empire
Klubbat för:
2 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
KLAFFBORD med låda, empir, 1800-talets andra hälft, sannolikt stockholmsarbete, fanerat med pyramidmahogny, förgylld dekor, höjd 76, 90x67, total längd 132 cm, nyckel finns
Fanerskador, repig bordsskiva, torrsprickor
196580
2013-07-27