Fat silver Grönvall 1800-tal

Fat silver Grönvall 1800-tal
Fat silver Grönvall 1800-tal
Fat silver Grönvall 1800-tal
Fat silver Grönvall 1800-tal
Fat silver Grönvall 1800-tal
Fat silver Grönvall 1800-tal

Klubbat för:

6 400 SEK

Schätzwert

4 000 SEK

Beschreibung

SKÅLFAT, silver, stämplat för Johan Petter Grönvall, Stockholm, år 1835, stämpelmärkt med oidentifierat alliansvapen, vikt ca 816 g

Zustandsbeschreibung

Botten med monogramgravyr

196723

2013-07-30