Matservis Rosenthal Ivory Bavaria
Klubbat för:
8 400 SEK
Utropspris
8 000 SEK
MATSERVIS, ca 100 dlr, Rosenthal Ivory Bavaria, polykrom dekor i form av exotiska fåglar och blommor, bestående av 18 mattallrikar, 18 djupa tallrikar, 18 förrättstallrikar, 18 assietter, 1+2 uppläggningsfat, 2+1 djupa fat, 1 såssnipa, 1 karott med lock, 10 tekoppar med fat, 11 moccakoppar med fat
PROVENIENS: Taxinge slott
Enstaka nagg
196799
2013-08-01