Bordssurtout Möllenborg 1800-tal

Klubbat för:

5 200 SEK

Utropspris

6 000 SEK

BORDSSURTOUT, silver, stämplad för Gustaf Möllenborg, Stockholm, år 1842, dekor av voluter, på fötter i form av bladverk, för 6 flaskor, höjd 44 cm, , stämplad med oidentifierat alliansvapen, flaskor medföljer

Flaskor i delvis olika utförande senare, delvis med mynningsnagg

197059

2013-08-03