Hänge kamé korall

Hänge kamé korall
Hänge kamé korall
Hänge kamé korall
Hänge kamé korall

Klubbat för:

5 800 SEK

Utropspris

4 000 SEK

HÄNGE, troligen Frankrike 1800-tal, kamé i skuren korall föreställande kvinna monterad i förgylld metall bekransad med fasettskurna kulor, höjd inklusive ögla ca 5 cm

Brosch omarbetad till hänge med ögla och fäste, klofattning med smärre slitage, några fasettskurna kulor med färgbättring på baksidor med blekare partier

197079

2013-08-04