Tallrikar och skål
2013-08-03
197080
| Klubbat belopp | 500 SEK |
| Utropspris | 1 500 SEK |
TALLRIKAR, 2 samt 1 par, SKÅL, porslin, Kina, 18/1900-tal, delvis Kanton, paret tallrikar med dkor i underglasyrblått, kanton med motiv av figurscener, skålens höjd 6, diameter ca 23-26 cm
Nagg