Ringklocka

Ringklocka
Ringklocka
Ringklocka
Ringklocka
Ringklocka
Ringklocka

Klubbat för:

1 900 SEK

Utropspris

2 000 SEK

RINGKLOCKA, 1900-talets början, silver och emalj, delvis förgylld, tryckknapp av rosenkvarts, svenska importstämplar, diameter 6 cm
PROVENIENS: Kungliga Slottet, enligt uppgift pensionsgåva till tidigare anställd

Smärre slitage

197137

2013-08-04