Ringklocka
Klubbat för:
1 900 SEK
Utropspris
2 000 SEK
RINGKLOCKA, 1900-talets början, silver och emalj, delvis förgylld, tryckknapp av rosenkvarts, svenska importstämplar, diameter 6 cm
PROVENIENS: Kungliga Slottet, enligt uppgift pensionsgåva till tidigare anställd
Smärre slitage
197137
2013-08-04