Byrå 1800-tal
Klubbat för:
6 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK
BYRÅ med stenskiva, 1800-tal, Louis XVI-stil, 2-lådig, fanér i jakaranda, björk, valnöt, konturerad och profilerad skiva i kalksten, beslag i brons i bl a lagerkransar, övre lådan med inre lådinredning, höjd 86, 101x50 cm, nyckel medföljer
Smärre fanérskador och lagningar
197318
2013-08-07