Herrarmbandsur 18 k Alpina

Herrarmbandsur 18 k Alpina
Herrarmbandsur 18 k Alpina

Klubbat för:

8 200 SEK

9 500 SEK

ALPINA, manuellt herrarmbandsur, 1940-tal, verk cal. 586, nr 1823, boett i guld 14 k, Bismarck armband i guld 18 k stämplad V8 (1947), diameter 33 mm, total vikt 70,5 g

Urtavlan missfärgad, armband ej original

197496

2013-11-24