Vas tekanna och kopp Kina
Klubbat för:
4 200 SEK
Utropspris
1 500 SEK
VAS, TEKANNA samt TEKOPP, SKÅLAR 2st, porslin, Kina, 18/1900-tal, polykrom dekor med motiv av figurscener, vasen med fladdermusformade dekorhänklar, höjd 5-23 cm, samt SNUSFLASKA, glas, Kina, 1900-tal, motiv av figurscen, höjd ca 8,5 cm
Tekanna med smärre nagg vid pipens avslut
197508
2013-08-09