Golvur 1700-tal
Klubbat för:
19 500 SEK
Utropspris
12 000 SEK
GOLVUR, mahognyfanér, 1700 talets andra hälft, Edward Bertles, verksam (1777-1796), England, Liverpool, sekund, månfas, datum, slag, krön med skuren trädekor, höjd 230 cm, lod finns
Pendelfjäder av, fanérskador, fodral med lagningar
197560
2013-08-12