Golvur 1700-tal

Golvur 1700-tal
Golvur 1700-tal
Golvur 1700-tal
Golvur 1700-tal
Golvur 1700-tal
Golvur 1700-tal

Klubbat för:

19 500 SEK

Utropspris

12 000 SEK

GOLVUR, mahognyfanér, 1700 talets andra hälft, Edward Bertles, verksam (1777-1796), England, Liverpool, sekund, månfas, datum, slag, krön med skuren trädekor, höjd 230 cm, lod finns

Pendelfjäder av, fanérskador, fodral med lagningar

197560

2013-08-12