Skråkista 1700-tal

Skråkista 1700-tal
Skråkista 1700-tal
Skråkista 1700-tal
Skråkista 1700-tal
Skråkista 1700-tal
Skråkista 1700-tal
Skråkista 1700-tal
Skråkista 1700-tal
Skråkista 1700-tal
Skråkista 1700-tal

Klubbat för:

11 500 SEK

Utropspris

5 000 SEK

SKRÅKISTA, 1700-tal, för snickarämbetet, fanerad med bl a valnöt och rotfaner, beslag i smidesjärn, originallås med nyckel, doltnyckelhål, på benställning, höjd ca77, 58x41 cm

Senare benställning,

197562

2013-08-12