Skråkista 1700-tal
Klubbat för:
11 500 SEK
Utropspris
5 000 SEK
SKRÅKISTA, 1700-tal, för snickarämbetet, fanerad med bl a valnöt och rotfaner, beslag i smidesjärn, originallås med nyckel, doltnyckelhål, på benställning, höjd ca77, 58x41 cm
Senare benställning,
197562
2013-08-12