Samovar 1800-tal
2013-08-12
197576
| Klubbat belopp | 1 900 SEK |
| Utropspris | 2 000 SEK |
SAMOVAR, 1800-tal, sannolikt Ryssland, mässing, urnformad, handtag i svarvat trä, höjd ca 78 cm
2 handtag/knoppar saknar trä, översta delen med bucklor