Äldre historiska och skönlitterära böcker

Klubbat för:

3 400 SEK

1 800 SEK

BÖCKER, äldre historia och skönlitteratur, huvudsakligen 1600-tal till 1800-tal, däribland Lettres de Ciceron a atticus, band VI, Paris 1803, nött hfrbd, med gula snitt, kunglig proveniens i guld på främre pärm (troligen Oscar II) samt Martin Luther, In genesin, enarrationum reverendi patris, band III, Noribergae 1554, nött samtida skinnband med blindpressdekor och mässingsbeslag

Varierande skick

197587

2013-08-26