Kinesiskt porslin

Kinesiskt porslin
Kinesiskt porslin
Kinesiskt porslin
Kinesiskt porslin
Kinesiskt porslin
Kinesiskt porslin

Klubbat för:

7 800 SEK

Utropspris

1 800 SEK

SKÅLAR, 2 st, STEMCUP, KRUKA med lock, BRICKA, VASER, 1 par, porslin, Kina, 18/1900-tal, polykrom dekor i emaljfärger med motiv av bl a figurscener fåglar och blommor, höjd 7,5-10 cm brickans längd 28 cm

Vas med nedslipad mynning, slitage, kruka med sannolikt ej ursprungligt lock

197702

2013-08-13