Fåtölj Charles & Ray Eames för Herman Miller

Klubbat för:

32 000 SEK

Utropspris

40 000 SEK

FÅTÖLJ och FOTPALL "Lounge chair with Ottoman" med fyrdelad centralfot från Vitra, Charles & Ray Eames för Herman Miller, fåtöljen etikettmärkt Herman Miller Zeeland Michigan, formgiven 1956, rosenträplywood, dunstoppad, klädd med svart skinn

Renoverat läder samt retuscher på karmarna, smärre fanerskador

197750

2013-08-13