Porträtt på Karl XII

Porträtt på Karl XII
Porträtt på Karl XII
Porträtt på Karl XII
Porträtt på Karl XII
Porträtt på Karl XII
Porträtt på Karl XII
Porträtt på Karl XII
Porträtt på Karl XII
Porträtt på Karl XII
Porträtt på Karl XII
Porträtt på Karl XII
Porträtt på Karl XII
Porträtt på Karl XII
Porträtt på Karl XII
Porträtt på Karl XII
Porträtt på Karl XII

Klubbat för:

1 200 SEK

Utropspris

1 500 SEK

KARL XII (8), 8 st kopparstick på Karl XII, 1700-tal, samtliga monterade på papper och i passepartout.
Proveniens: Friherre Carl Nils Daniel Bildt (1850-1930, envoyé extraordinarie och ministre plènipotentiaire i Rom och son till den svenske statsministern Gillis Bildt.

Någon med enstaka obetydlig fläck, något lätt gulnad.

197818

2013-09-04