Porträtt på Karl XII
Klubbat för:
1 200 SEK
Utropspris
1 500 SEK
KARL XII (8), 8 st kopparstick på Karl XII, 1700-tal, samtliga monterade på papper och i passepartout.
Proveniens: Friherre Carl Nils Daniel Bildt (1850-1930, envoyé extraordinarie och ministre plènipotentiaire i Rom och son till den svenske statsministern Gillis Bildt.
Någon med enstaka obetydlig fläck, något lätt gulnad.
197818
2013-09-04