Blombord i empire
Klubbat för:
17 500 SEK
Schätzwert
15 000 SEK
Beschreibung
BLOMBORD med plåtinsats, empire, 1800-talets första hälft, fanerad med bl a mahogny, centralfot med förgylld dekor av liggande fabeldjur, höjd 89, diameter 82 cm
Zustandsbeschreibung
Smärre skador, lagningar, omarbetad
197988
2013-08-15