Spegel i empire stockholmsarbete
Valmis
2013-08-15
197990
| Korkein tarjous | 14 000 SEK |
| Arviointi | 20 000 SEK |
SPEGEL, empire, stockholmsarbete i Frisks art, dekor delvis träskuren och pastellage, förgylld med polerat guld och slagmetall, grönpatinerad dekor, kvicksilverfolierat originalglas, höjd 180x90 cm
Dekorelement saknas, slitage