Oljemålning tillskriven Arnold Plageman

Klubbat för:

31 000 SEK

Utropspris

8 000 SEK

PLAGEMAN, Arnold (1826-1862) tillskriven: Marin med segelfartyg, etikett a tergo "Arnold Plageman (enli. konstervator Gustaf Jaenson, Nationalmuseum, som renov. tavlan i april 1944), olja på duk, 44x56 cm

Smärre krackelyrer

198080

2013-08-15