Bestick silver modell gammal fransk

Klubbat för:

2 600 SEK

Utropspris

3 000 SEK

BESTICK, 23 dlr, silver,18-1900-tal, modell gammal fransk, bestående av:
12 bordsskedar, längd 18 cm, 5 matskedar, 21 cm, 2 teskedar, 14,5 cm, såsslev, invändig förgyllning, strösked, invändig förgyllning, 2 fruktknivar, ballongskaft, totalvikt exklusive knivar ca 814 g

Bär monogramgravyrer

198289

2013-08-16