Gallerskål Royal Copenhagen

Gallerskål Royal Copenhagen
Gallerskål Royal Copenhagen
Gallerskål Royal Copenhagen
Gallerskål Royal Copenhagen
Gallerskål Royal Copenhagen
Gallerskål Royal Copenhagen
Gallerskål Royal Copenhagen
Gallerskål Royal Copenhagen

Klubbat för:

5 000 SEK

Utropspris

7 000 SEK

GALLERSKÅL, "Flora Danica," porslin, Den Kongelige Porcelainsfabrik, 1900-talets början, polykromt bemålad dekor samt delvis förgylld brättedekor i emaljfärger, med motiv av plommon samt blomsterdekor, märkt Royal Copenhagen, modell "Prunus domestica L.," årsmärkt 1958, höjd 9, diameter 18,5 cm

198335

2013-08-17