Bestick modell Empire
Klubbat för:
4 200 SEK
Utropspris
4 500 SEK
BESTICK, 27+1 dlr, silver, 1900-talets första hälft, modell Empire, bestående av: 12 bordsskedar, längd 18 cm, 12 matskedar, 21,5 cm, ragusked, 27,5 cm, strösked, invändigt förgylld, tesil, förgylld, bakelsespade, invändigt förgylld, totalvikt ca 1480 g
Bär monogramgravyr, bakelsespade i påminnande modell
198336
2013-08-16