Bestick modell Empire

Bestick modell Empire
Bestick modell Empire
Bestick modell Empire
Bestick modell Empire

Klubbat för:

4 200 SEK

Utropspris

4 500 SEK

BESTICK, 27+1 dlr, silver, 1900-talets första hälft, modell Empire, bestående av: 12 bordsskedar, längd 18 cm, 12 matskedar, 21,5 cm, ragusked, 27,5 cm, strösked, invändigt förgylld, tesil, förgylld, bakelsespade, invändigt förgylld, totalvikt ca 1480 g

Bär monogramgravyr, bakelsespade i påminnande modell

198336

2013-08-16