Encoignure Frankrike Ludvig XVI-stil

Klubbat för:

5 000 SEK

Utropspris

3 000 SEK

HÖRNSKÅP, s.k. encoignure, Ludvig XVI-stil ca 1900, sannolikt Frankrike, bronsbeslag, blumen marqueterie, fanerad med jakaranda, rosenträ och lönn, höjd 100, 65x46 cm

Smärre fanerskador

198397

2013-08-17