Silverföremål 18-1900-tal
Klubbat för:
1 600 SEK
Utropspris
1 500 SEK
FISKSPADE, SERVETTSKED, TESIL för kanna, invändigt förgylld, STRÖSKED med skaft av svärtat trä, avslut med benknopp, DOSA, invändigt förgylld, NÅLFAT, SKÅLFAT, 1800-tal, silver, Sverige, Tyskland, vikt exklusive fiskspade, ca 163 g
TESKEDAR, 12 st., 1900-tal, förgyllt silver, i etui, vikt ca 146 g
Servettring, dosa och teskedar med gravyr
198443
2013-08-18