Reidar Aulie oljemålning

Reidar Aulie oljemålning
Reidar Aulie oljemålning
Reidar Aulie oljemålning
Reidar Aulie oljemålning
Reidar Aulie oljemålning
Reidar Aulie oljemålning
Reidar Aulie oljemålning
Reidar Aulie oljemålning

Klubbat för:

14 500 SEK

Utropspris

12 000 SEK

AULIE, Reidar (Norge, 1904-1977): Motiv från Slussen, Stockholm, signerad och daterad Aulie -35, olja på pannå, 54x45,5 cm
PROVENIENS: Typograf Ruben Blomqvist, Stockholm
UTSTÄLLD: Riksförbundet för bildande konst, utställning H55

198547

2013-08-19