Klaffbord Carl Peter Theodor Becker
Klubbat för:
6 400 SEK
Utropspris
4 000 SEK
KLAFFBORD, stockholmsarbete i Karl Johan, stämplad signatur Carl Th Becker Snickar och Schatullmakare Stockholm (Carl Peter Theodor f 1807, nämnd 1860 Snickarmästare Stockholm), fanérad i mahogny, låda i sargen, hjultrissor, höjd 78, bredd 51, total längd 119 cm, nyckel finns
Skiva med smärre repor och brännmärken, nyckelskylt saknas
198597
2013-08-20