Byrå George III
2013-08-20
198603
| Klubbat belopp | 5 000 SEK |
| Utropspris | 7 000 SEK |
BYRÅ, England, George III, fanerad med mahogny, inläggningar i lönn, nyckelskyltar av ben, draghandtag av mässing, skiva gul-svartspräcklig marmor, höjd 96, 122x69 cm
Skador, lagningar, skivan lagad, senare fotavslut