Bord gustaviansk stil
Klubbat för:
1 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SALONGSBORD, omkring 1900, rund skiva med intarsiadekor i bl a rotfaner, etikettmärkt Myrstedt & Sterns Stockholm, fanerat i mahogny, förgylld dekor, pärlstav samt fleuroner, avsmalnande ben avslutade i tassar, diameter 85 höjd 72 cm
Repor, skiva med slitage
198615
2013-08-20