Bord gustaviansk stil

Bord gustaviansk stil
Bord gustaviansk stil
Bord gustaviansk stil
Bord gustaviansk stil
Bord gustaviansk stil
Bord gustaviansk stil
Bord gustaviansk stil
Bord gustaviansk stil
Bord gustaviansk stil
Bord gustaviansk stil

Klubbat för:

1 000 SEK

Utropspris

2 000 SEK

SALONGSBORD, omkring 1900, rund skiva med intarsiadekor i bl a rotfaner, etikettmärkt Myrstedt & Sterns Stockholm, fanerat i mahogny, förgylld dekor, pärlstav samt fleuroner, avsmalnande ben avslutade i tassar, diameter 85 höjd 72 cm

Repor, skiva med slitage

198615

2013-08-20