Blombord

Blombord
Blombord
Blombord
Blombord
Blombord
Blombord
Blombord
Blombord
Blombord
Blombord
Blombord
Blombord

Klubbat för:

7 000 SEK

Utropspris

9 000 SEK

BLOMBORD, sannolikt Gustavsberg, empirestil, omkring 1900, vitglaserat flintgods, reliefdekor med motiv av vädurshuvuden samt festonger, ben i form av kolonner med joniska kapitäl, trepassfot, höjd 86, diameter 66 cm

Sprickor med klammerlagningar, nagg

198619

2013-08-20