Kråsnål hänge kors

Kråsnål hänge kors
Kråsnål hänge kors
Kråsnål hänge kors
Kråsnål hänge kors

Klubbat för:

4 400 SEK

Utropspris

1 200 SEK

KRÅSNÅL, 18 k guld, Gustaf Dahlgren & Co, Malmö 1926, HÄNGE, 18 k guld, mynt med pålödd ögla daterat 1786, HYGIENVERKTYG, delvis förgylld, utfällbar tandpetare samt örslev, KORS, underhaltigt guld, märkt souvenir, totalvikt exklusive hygienverktyg ca 5,7 g

Kråsnål saknas stopper, kors med skador/hål

198666

2013-08-19