Spegel 1700-tal

Spegel 1700-tal
Spegel 1700-tal
Spegel 1700-tal
Spegel 1700-tal

Klubbat för:

4 000 SEK

Arviointi

5 000 SEK

Kuvaus

SPEGEL, rokoko, Stockholmsarbete, 1700-tal, 2-delat fasetterat glas med kvicksilverfoliering, ram med dekor i papier-maché, bär spår av originalförgyllning, 100x63 cm

Kuntoraportti

Förkortad, krön med lagning, glas med skada i vänster hörn

198700

Päivämäärä:

2013-08-20