Inuit- och samearbeten
Klubbat för:
600 SEK
Utropspris
1 000 SEK
INUITARBETEN, 5 st, ben, 1900-tal, Grönland, narvalstand, trä, bleckplåt, höjd ca 7,5-16 cm, UPPLÄGGNINGSBESTICK, 1 par, MINIATYRKNIV, 1900-tal, samearbete, ben, trä, läder, kniv daterad 1926, längd 11,5-29 cm, STATYETTER, 1900-tal, Afrika, kvinnofigurer, skuret trä, höjd ca 35 cm
Enstaka spricka
199095
2013-08-23