Bordspendyl Merra a Paris

Bordspendyl Merra a Paris
Bordspendyl Merra a Paris
Bordspendyl Merra a Paris
Bordspendyl Merra a Paris
Bordspendyl Merra a Paris
Bordspendyl Merra a Paris
Bordspendyl Merra a Paris
Bordspendyl Merra a Paris
Bordspendyl Merra a Paris
Bordspendyl Merra a Paris

Klubbat för:

6 000 SEK

Utropspris

8 000 SEK

BORDSPENDYL, Louis XVI, urtavlan märkt Merra à Paris, Frankrike, marmor och förgylld och svärtad, brons, höjd 47 cm

Skador, lösa dekordelar medföljer, nyckel och pendel finns. Urtavlan med emaljskador.

199352

2013-08-24