Bordspendyl Merra a Paris
Klubbat för:
6 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK
BORDSPENDYL, Louis XVI, urtavlan märkt Merra à Paris, Frankrike, marmor och förgylld och svärtad, brons, höjd 47 cm
Skador, lösa dekordelar medföljer, nyckel och pendel finns. Urtavlan med emaljskador.
199352
2013-08-24