Gösta Hallencreutz olja på pannå
Klubbat för:
1 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
HALLENCREUTZ, Gösta (1881-1952): Fredmans 42:dra Epistel. "Men mitt herrskap, titta ut! Öppna fönstret en minut! Vinterns skärpa tycks bortrinna och försvinna var minut", olja på pannå, signerad och daterad G. Hallencreutz 1940, 115x115 cm
Proveniens: Restaurang Kristina i Gamla Stan
Skador
199586
2013-09-08