Gösta Hallencreutz olja på pannå

Klubbat för:

1 500 SEK

3 000 SEK

HALLENCREUTZ, Gösta (1881-1952): Fredmans 42:dra Epistel. "Men mitt herrskap, titta ut! Öppna fönstret en minut! Vinterns skärpa tycks bortrinna och försvinna var minut", olja på pannå, signerad och daterad G. Hallencreutz 1940, 115x115 cm
Proveniens: Restaurang Kristina i Gamla Stan

Skador

199586

2013-09-08