Einar Forseth akvarell
Klubbat för:
3 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
FORSETH, Einar (1892-1982): "Självporträtt med hjortar", signerad och daterad E Forseth 1914, akvarell och blyerts på smörpapper, 16x16 cm, med dedikation "Min gamle målarkämpe (Gunnar Ström, 1892-1982) från hundåren på Mejan tillegnan av vännen Einar Forseth"
PROVENIENS: Konstnärens familj
199707
2013-09-21