Einar Forseth akvarell

Einar Forseth akvarell
Einar Forseth akvarell
Einar Forseth akvarell
Einar Forseth akvarell

Klubbat för:

3 200 SEK

2 500 SEK

FORSETH, Einar (1892-1982): "Självporträtt med hjortar", signerad och daterad E Forseth 1914, akvarell och blyerts på smörpapper, 16x16 cm, med dedikation "Min gamle målarkämpe (Gunnar Ström, 1892-1982) från hundåren på Mejan tillegnan av vännen Einar Forseth"
PROVENIENS: Konstnärens familj

199707

2013-09-21