Infanteriofficersvärja
Klubbat för:
12 500 SEK
Utropspris
7 000 SEK
VÄRJA, svensk, 1700-talets andra hälft, för infanteriofficer, fransk stukatcolichemarde-klinga med graverad dekor och text: La Roche a la fete noir sur Le Pont S:t Michel a Paris, förgyllt mässingsfäste, längd 93 cm
korrosion
199737
2013-10-10