Ask med lock Qing dynastin
Klubbat för:
2 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
ASK med lock, porslin, Kina, 1800-tal, polykrom dekor i emaljfärger med motiv av bl a fladdermöss samt meanderbård, höjd 29 cm
Smärre färgbortfall, tillverkningsdefekter, ett smärre kantnagg inuti.
199808
2013-08-27