Spegel rokoko

Spegel rokoko
Spegel rokoko
Spegel rokoko
Spegel rokoko
Spegel rokoko
Spegel rokoko

Klubbat för:

7 600 SEK

Schätzwert

6 000 SEK

Beschreibung

SPEGEL, stockholmsarbete rokoko, signerad SB (Samuel Bomansson, spegelmakare i Stockholm 1756-71), förgylld

Zustandsbeschreibung

Slitage

199834

2013-08-27