Einar Forseth blandteknik
Klubbat för:
2 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
FORSETH, Einar (1892-1982): "Studie for the Chapel of Unity, Coventry Cathedral", signerad och daterad E Forseth 1961, blandteknik på papper uppfodrad på masonit, 121x120 cm
PROVENIENS: Konstnärens familj
Skador
200003
2013-09-22