Einar Forseth blandteknik

Einar Forseth blandteknik
Einar Forseth blandteknik

Klubbat för:

2 000 SEK

Utropspris

4 000 SEK

FORSETH, Einar (1892-1982): "Studie for the Chapel of Unity, Coventry Cathedral", signerad och daterad E Forseth 1961, blandteknik på papper uppfodrad på masonit, 121x120 cm
PROVENIENS: Konstnärens familj

Skador

200003

2013-09-22