Äldre medicinsk litteratur

Äldre medicinsk litteratur
Äldre medicinsk litteratur

Klubbat för:

3 000 SEK

Utropspris

1 500 SEK

MEDICIN (11), 1700- &1800-tal, däribland Nils Rosén von Rosenstein, Underrättelse om barns sjukdomar och deras bote-medel, 1771, Tissot, Underrättelse huru landtmän böra, i brist på förfarne läkare, förhålla sig uti de mäst gängse sjukdomar, 1768, Sven A. Hedin, Handbok för pracktiska läkare-vetenskapen, 1796, m.m.
11 vol.

Varierande skick, skador och defekter.

200045

2013-08-30