Äldre medicinsk litteratur
Klubbat för:
3 000 SEK
Utropspris
1 500 SEK
MEDICIN (11), 1700- &1800-tal, däribland Nils Rosén von Rosenstein, Underrättelse om barns sjukdomar och deras bote-medel, 1771, Tissot, Underrättelse huru landtmän böra, i brist på förfarne läkare, förhålla sig uti de mäst gängse sjukdomar, 1768, Sven A. Hedin, Handbok för pracktiska läkare-vetenskapen, 1796, m.m.
11 vol.
Varierande skick, skador och defekter.
200045
2013-08-30