Krukor och ytterfoder Sverige 1900-talets mitt

Klubbat för:

800 SEK

Utropspris

1 000 SEK

YTTERFODER samt KRUKOR, 10 st, omkring 1900-talets mitt, glaserad keramik, bl a Upsala Ekeby, höjd ca 9-14 cm, 3 fat medföljer

Slitage, sprickor

200386

2013-08-29