Karmstolar senjugend
Klubbat för:
1 100 SEK
Utropspris
1 500 SEK
KARMSTOLAR, 1 par, 1920-tal, senjugend, betsad furu, möjligen arkitekt Sigfrid EriCson, tillverkare Georg Johansson, Göteborg
PROVENIENS: Kopia på beställningssedel medföljer
Slitage, senare klädsel
200471
2013-08-30