Einar Forseth

Einar Forseth
Einar Forseth
Einar Forseth
Einar Forseth
Einar Forseth
Einar Forseth

Klubbat för:

3 000 SEK

Utropspris

3 000 SEK

FORSETH, Einar (1892-1982): Skiss till kyrkofönster: "Gällivare-Malmberget kyrka (motiv av bla Pehr Högström)", signerad och daterad Einar Forseth 1943-44, blandteknik, totalmått 294x106 cm (6 delar)
PROVENIENS: Konstnärens familj

Skador

200515

2013-09-22