Einar Forseth
Klubbat för:
3 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
FORSETH, Einar (1892-1982): Skiss till kyrkofönster: "Gällivare-Malmberget kyrka (motiv av bla Pehr Högström)", signerad och daterad Einar Forseth 1943-44, blandteknik, totalmått 294x106 cm (6 delar)
PROVENIENS: Konstnärens familj
Skador
200515
2013-09-22