Alfred Hedlund oljemålning

Alfred Hedlund oljemålning
Alfred Hedlund oljemålning
Alfred Hedlund oljemålning
Alfred Hedlund oljemålning
Alfred Hedlund oljemålning
Alfred Hedlund oljemålning

Klubbat för:

1 000 SEK

Schätzwert

2 000 SEK

Beschreibung

HEDLUND, Alfred (1884-1930): Koloniområdet, signerad Alf. Hedlund, olja på pannå, 32x40 cm,
PROVENIENS: Inköpt på Svensk-Franska Konstgalleriet 1955

Zustandsbeschreibung

Smärre ytslitage

200955

2013-09-15